שתפו אותנו:

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp

לייעוץ:

נומרולוגיה קבלית

תוכן העניינים:

נומרולוגיה היא חקר המספרים כפי שהם קשורים לחיים

נומרולוגיה קבלית היא לימוד ושימוש במספרים לפי ספציפית. נומרולוגיה קבלית היא מערכת המקצה מספרים למילים, ביטויים ומשפטים מערכת זו משמשת בקבלה היהודית. מספרים מוקצים לאותיות באלפבית העברי ולסמלים אחרים. המספרים מקובצים יחד בדרכים שונות כדי ליצור מושגים חדשים. נומרולוגיה קבלית מעולם לא הפכה פופולרית מחוץ ליהדות, כי אין לה מטרה קלה להבנה או נגישה.

נומרולוגיה קבלית

היא מערכת שבאמצעותה מוקצים מספרים לאותיות על מנת להפיק משמעויות נסתרות

. זה נעשה באמצעות כללי הגימטריה, המעניקים ערך מספרי לכל אות. בעברית, הכוללת 22 אותיות ו-10 ספרות, ניתן לבטא זאת כ-22 x 10 = 220. יש גם מערכות רבות בשפות אחרות שמקצות ערכים מספריים לכל אות או מילה; לדוגמה, האלפבית האנגלי מכיל 26 אותיות, כך ש-26 x 10 = 260.

חלק מהמקורות טוענים שהמקור האמיתי נומרולוגיה הנומרולוגיה הקבלית נובע ממתמטיקה עתיקה ומהתיאוריה של פיתגורס (הטוענת שאפשר לבטא כל דבר בטבע כמספרים).

המושג של נומרולוגיה קבלית קיים כבר אלפי שנים וחכמים/חוקרים יהודים רבים מאמינים בו מימי קדם ועד היום. קשה לקבוע מתי בדיוק הוא נוצר אבל נראה שהוא קשור למקובל אברהם אבולעפיה שחיפש

מקובלים האמינו שלמספרים יש את היכולת לבטא תכונות נסתרות בדבר

זו הייתה אמונתם שכל מספר מגלם רעיון ארכיטיפי וכוח קוסמי מסוים. סוג זה של נומרולוגיה הוא אמנות, מדע ופילוסופיה הכלולים יחד.

נומרולוגיה היא חקר סמליות המספרים, כולל כיצד מספרים עשויים להתייחס לרוחניות ולחיים האנושיים.

נומרולוגיה היא גם תרגול של פרשנות של שמות אישיים כמספרים, צורות וצבעים, צורות וגדלים בהתאם לערכים המספריים שלהם ואז להשתמש בערכים אלה כדי לנתח אופי או לחזות אירועים עתידיים.

המילה נומרולוגיה נובעת מלטינית numerus שמשמעותה מספר ולוגיה שמשמעותה 'לימוד'.

נומרולוגיה היא פסאודו-מדע שטוען שלבני אדם יש קשר מיוחד למספרים. הם מאמינים שיש משמעות פנימית מאחורי כל מספר ושהם יכולים לחשוף מידע על העבר, ההווה והעתיד של אנשים.

נומרולוגיה יכולה לשמש באסטרולוגיה, עיצוב תכשיטים ותחומים רבים אחרים כגון ניתוח נומרולוגי.

נומרולוגיה (מהלטינית numero ומהיוונית νομος "נומוס") היא מחקר המייצג מספרים כסמלים. השימוש בנומרולוגיה תועד לראשונה בהודו העתיקה, אך נומרולוגיה משמשת כיום לעתים קרובות בעת המודרנית על ידי אנשים המאמינים שהם יכולים למצוא משמעות במספרים.

לעתים קרובות, נומרולוגים יאמצו את האמונה שלמספר מסוים יש משמעות עבורם, או שהוא קשור אליהם מסיבה לא ידועה. לדוגמה, לידה ביום ה-19 בכל חודש יכולה להיחשב כבעלת משמעות מיוחדת עבור אנשים מסוימים.חלק מהנומרולוגים מאמינים שלמספרים מסוימים יש משמעויות ותכונות רוחניות או שמספרים משמעותיים מכיוון שהם קשורי למחזורים שנמצאים בתוך אסטרולוגיה או מדעים אחרים.

נומרולוגיה היא מערכת עתיקה של הקצאת משמעויות למספרים על סמך ערכם הסמלי

הקבלה היא מסורת מיסטית שמשתמשת בנומרולוגיה כדי לפרש את כתבי הקודש ולגלות את סודותיהם. הקבלה היהודית במיוחד, הצורה הנפוצה ביותר של הקבלה, מייחסת מספר לכל אות באלפבית העברי. זה לא רק מאפשר לחשב את הערך המשולב של מילים, אלא גם מאפשר פרשנויות רבות אפשריות.